| Material | Q235 Q345 Yield Strength Not Less Than 235/345mpa |
|---|---|
| Color | Customised |
| Surface Treatment | Hot Hip Galvanization |
| Welding | AWS D1.1 |
| Warranty | 15years |
| Name | Single Circuit 69kv Galvanized Steel Commercial Light Poles 400mm Length Bitumen |
|---|---|
| Height | 18m 22m |
| Thickenss | 4mm 5mm |
| Design Load | 500-2000kg |
| Port | Always Shanghai |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Life Time | 50 Years |
| Welding Standard | AWS (American Welding Society ) D 1.1 |
| Product Name | Steel Mono Pole |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| Height | 5m 6m |
| Electroshock Resistant Protective Grade | Grade Ⅰ |
| The Casing Anti-corrosion Performance | Class Ⅱ |
| Working Atmosphere Of Lighting Fixture | -35 °C~+45 °C |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Certificate | ISO9001/BV/ |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Galvanization Thickness | Average 70μm |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electricity Distribution |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Standard | ISO |
| Design | Customized |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | 69KV Electrical Power Distribution |
| Quality Control | ISO 9001-2008 |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | HDG |
| Transmisson Line | 110kv |
|---|---|
| Accessories | Climbing Rung |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Height | 35ft |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |