| Input Voltage(V) | 220V |
|---|---|
| Surface Treatment | 25m 3 Sections HDG High Mast Lighting Pole 15 * 2000w For Airport Lighting |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 9,000pcs Per Month |
| Safty Facor | 1.8 |
| MODEL NUMBER | TRAFFIC SIGNAL POLE |
|---|---|
| MATERIAL | GR65 |
| THICKNESS | 1MM-30MM |
| WARRENTLY | 15YEARS |
| LIFETIME | 50 YEARS |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| MATERIAL | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| COLOR | CUSTOMIZED |
| PORT | SHANGHAI ALWAYS |
| LIFETIME | 50 YEARS |
| HEIGHT | 10-80FT |
| Product Name | Galvanized Tapered 30m Q345 High Mast Pole With Lifting System |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Height | From 20m To 50m |
| Light Extension | Up To 30000 ㎡ |
| MOQ | One Container Or Samples |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Price Term | EXW, FOB, CFR Or CIF |
| Tolerance | +/-2% |
| Material | S500MC, S355MC |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Height | From 6m To 15m |
|---|---|
| Style | Hot Dip Galvanized |
| Standard | ISO9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |