| Height | 20 Meters |
|---|---|
| Operate Type | Rasing And Lowering Type |
| Accessories | Steel Wire Cables |
| Application | Street Way,highway,airport,Stadium |
| Surface Finished | Powder Coating |
| Item Name | 50M High Mast Pole |
|---|---|
| Section | Three Sections |
| Section Thickness | Custom Design |
| Operate Type | Electric Winch |
| Surface Finished | Galvanization |
| Product Name | High Mast Poles |
|---|---|
| Application | Seaport Lighting |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Product Name | High Voltage 115kv Galvanized Steel Tubular Pole Octagonal Shape |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 69kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Welding Standard | AWSD 1.1 |
| Material | Q235 |
| Safety Factor | 8 |
| Wall Thickness | 3mm |
| Item Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Lifting System |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 10 -50 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Material | Q345 |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Torlance Of Dimension | +-2% |
| Warranty Time | 15 Years |
| Galvanization | Average Not Less Than 86um |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 30m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | CCTV Installation |
| Section Thickness | 8mm,10mm |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |