| Style | Galvanized |
|---|---|
| Suit For | Airport, Seaport, Plaza, Stadium, Square, Highway, Street Way |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Item Name | 22M High Mast Pole |
|---|---|
| Material | S355JR Steel |
| Application | Shopping Malls Lighting |
| Type | Rasing System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 35m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Double Luminaire Carriage Ring |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 6 To 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | High Mast Poles |
|---|---|
| Application | Seaport Lighting |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Product Name | Single Circuit 69kv Galvanized Steel Tubular Pole With 200mm Length Bitumen |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 69kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Height | 3m-50m |
| Joint Of Poles | Slip Joint, Flanged Connected |
| Warranty Time | 15 Years |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | 25m Powder Coating Sports Center High Mast Pole Lighting With Lifting System |
|---|---|
| Thickness | 6mm8mm |
| Power | 500W LED |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Style | Galvanized |
|---|---|
| Suit For | Airport, Seaport, Plaza, Stadium, Square, Highway, Street Way |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |