| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Height | 20-40m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |
| MATERIAL | Average Coating Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| LIFETIME | 50 YEARS |
| WELDING | AWSD1.1,penetration Rate 100% |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| SHAPE | Conoid ,Multi-pyramidal, Columniform , Polygonal Or Conical |
| MATERIAL | 235 |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Length Of Per Section | Within 14m Once Forming Without Slip Joint |
|---|---|
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Power | 10kv~550kv |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Length Of Per Section | Within 14m Once Forming Without Slip Joint |
|---|---|
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Power | 10kv~550kv |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 10m Single Arm Hot Dip Galvanized Steel Pole For Street Light |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanization |
| Warrty | 15 Years |
| Lift Time | 50 Years |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Height | From 6m To 15m |
|---|---|
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Warrty | 15 Years |
| Lift Time | 50 Years |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Wind Speed | 160km/h |
|---|---|
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |