| Name | 75FT 80FT NGCP TYPE E Galvanized Metal Pole , Transmission Line Poles Long Life |
|---|---|
| Design | 75FT 80FT |
| Height | 75FT 80FT |
| Thickenss | 3-20mm |
| Design Load | 12-40KN |
| Name | 100ft Flange Type 3 Sections Galvanized Steel Pole With Climbing Rungs |
|---|---|
| Design | 100ft Flange Type 3 Sections |
| Height | 100FT |
| Thickenss | 6mm 8mm10mm |
| Design Load | The Multidirectional Stress |
| Name | Single Circuit 69kv Galvanized Steel Commercial Light Poles 400mm Length Bitumen |
|---|---|
| Height | 20-100ft |
| Thickenss | 2.5mm 3mm 4mm 5mm |
| Design Load | 500-2000kg |
| Port | Always Shanghai |
| Name | Single Circuit 69kv Galvanized Steel Commercial Light Poles 400mm Length Bitumen |
|---|---|
| Height | 20-100ft |
| Thickenss | 2.5mm 3mm 4mm 5mm |
| Design Load | 500-2000kg |
| Port | Always Shanghai |
| Name | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN ASTM A123 Galvanized Steel Pole , Commercial Poles |
|---|---|
| Design | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN ASTM A123 Galvanized Steel Pole |
| Height | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN |
| Thickenss | 3mm 4mm 5mm |
| Design Load | 500DAN 1000DAN 1600DAN |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa 460mpa |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 80FT 3sections 1200kg/1680kg/2000kg Philippines NGCP Standard Electric Steel Poles Column |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Wind Speed | 160km/h |
|---|---|
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Wind Speed | 160km/h |
|---|---|
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Name | 25FT 2.5mm Philippines NEA Standard Electric Steel Pole Facrory Price |
|---|---|
| Design | One Section |
| Height | 25FT |
| Thickenss | 2.5mm |
| Design Load | 300kg |