| Name | Hot Dip Galvanized Outdoor Lighting Pole For 69kv Transmission , 50ft 60ft 70ft |
|---|---|
| Type | Round,Conical |
| Material | Q235,Q345,Gr65 |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | High Mast Light Pole |
|---|---|
| Tolerance | +/-2% |
| Certificate | /BV/ISO |
| Lift Time | 50 Years |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Material | Yield Strength Not Less Than 235mpa |
|---|---|
| Type | Flange Type |
| Height | 6m 7m 8m |
| Thickness | 4mm 3mm 2.75mm |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
| Name | 60FT TYPE HS HT NGCP Standard Galvanized Steel Pole With 4-5mm Thickenss |
|---|---|
| Design | 60FT TYPE HS HT NGCP Standard Galvanized Steel Pole With 4-5mm Thickenss |
| Height | 60FT |
| Thickenss | 4-5mm |
| Design Load | 1280kg |
| Name | 45FT 3mm Philippines NEA Standard Electric Galvanized Pole Steel Pole |
|---|---|
| Design | Two Section |
| Height | 45FT |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 500kg |
| Name | 90ft Philippines NGCP Standard Electric Galvanized Pole Steel Pole |
|---|---|
| Design | Three Section |
| Height | 90FT |
| Thickenss | 8-10mm |
| Design Load | 2500kg |
| Material | Yield Strength Not Less Than 235mpa |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Flange |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Name | 69KV 45FT 2 Segements Philippines NEA Standard Electric Galvanized Pole Steel Pole |
|---|---|
| Design | Two Segements |
| Height | 45FT |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 500kg |
| Name | 90FT Foundation Type 2 Segements Polygonal Steel Power Pole Hot - Dip Galvanization |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Color | Customs' Requirement |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Name | 9m 10m African Galvanized Steel Pole With 2.75mm-3mm Thickenss |
|---|---|
| Design | 9m 10m African Galvanized Steel Pole With 2.75mm-3mm Thickenss |
| Height | 9m 10m |
| Thickenss | 2.75-4 |
| Design Load | 200 400 650 800dan |