| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Product Name | 6.5 Length Steel Poles Galvanized Driveway Traffic Light Poles With 9m Cross Arm |
|---|---|
| Colar | Any |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Warranty | 20 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | Electric Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | 11.8m Steel Poles Hot Dip Galvanization Electrical Power Pole For Over Headline Project |
|---|---|
| Colar | Any |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Warranty | 20 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | Electric Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Gr50 Gr65 |
| Product Name | 30m Football Stadium High Mast Light Pole With Lifting System |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanization |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Painting |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | 6M Hot Dip Galvanized Outdoor Automatic Traffic Light Signals With Traffic Light Signal |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | Electric Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Material | Gr65 |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |