| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Airport Lighting |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Material | Q345 |
| Lift Time | 50 Years |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Plaza Lighting |
| Wind Speed | 30m/s |
| Power Supply | AC |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 100 |
| Item Name | 30M High Mast Pole |
|---|---|
| Pole Shape | According To Custom Design |
| Light Quantity | Double Lantern Panel |
| Light Arrangement | Round |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Height | From 20m To 50m |
|---|---|
| Suit For | Airport, Seaport, Plaza, Stadium, Square, Highway, Street Way |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Height | 35m |
|---|---|
| Light | 1000w Metal Halide Lamp |
| Headframe | Round Or Square |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Powder Coating |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Galvanized Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Wall Thickness | 1-36mm |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Certificate | ISO9001/BV/ |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |