| Type | Steel Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Surface Theatmemt | Galvanized |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa, Gr65, S500 |
| Length | 25ft-90ft, Could Be Customized |
| MOQ | One 40'HQ Container |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Price Term | EXW, FOB, CFR Or CIF |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole,turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
| Length Of Per Section | Within 14m Once Forming Without Slip Joint |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Type | Steel Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Steel Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | 69kv Electrical Line |
| Shape | Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |