| Style | Polygonal Pole |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 4mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Suit For | Electricity Distribution Line |
| Style | Galvanized |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Standard | ISO9001 |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Standard | ISO9001 |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Style | Galvanized |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | 132KV 16m Galvanized Steel Pole 8m-16m Steel Power Utility Steel Pole For Transmission Line |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 132kv Electrical Power Transmission Pole Round Hot Dip Galvanized For Transmission Line |
|---|---|
| Sides | 12 Side |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | 110KV Hot Dip Galvanized Conical Electric Steel Pole For Power Transmission Line |
|---|---|
| Height | 16m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |