| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | 25FT 30FT 35FT 40FT Philippines NEA Standard Electric Pole Hot Dip Galvanizion |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
|---|---|
| Surface | Hop Dip Galvanization |
| Thickness | Customized |
| Material | Q345, Gr65, S500 |
| Tolerance | +/-2% |
| Material | Steel,GR65,With Miminum Yield Strength 460mpa |
|---|---|
| Application | Electric Power Transmission And Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized,Hot-dip-galvanized Following ASTM123 |
| Color | Customer Request |
| Height | By Client Required |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | 25FT 30FT 35FT 40FT Philippines NEA Standard Electric Pole Hot Dip Galvanizion |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |