| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Standard | ASTM A 123 |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Galvanization Thickness | Average 70μm |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electricity Transmission |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Standard | ISO |
| Lift Time | 50 Years |
| Transmisson Line | 138kv |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Pole Shape | Conical |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 10M |
|---|---|
| Pole Shape | 12 Sides |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa,or 460mpa |
| Load | 2.5KN Or More |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electriccity Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Lift Time | 50 Years |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Height | 11M |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300 DaN |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Material | Q345,Gr50 |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |