| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Standard | ISO9001-2008 |
| Welding Standard | AWSD 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electricity Distribution |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Standard | ISO |
| Design | Customized |
| Transmisson Line | 69kv |
|---|---|
| Accessories | Climbing Rung |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Height | 25ft |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Application | Street Way,highway,airport,Stadium |
|---|---|
| Shape | Round,Conical,Octagonal |
| Height | 4M-30M |
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Transmisson Line | 69kv |
|---|---|
| Accessories | Climb,earth Rod |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Standard | AWS D1.1 Welding |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 18 M |
|---|---|
| Voltage | 132 KV |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa Or 460mpa |
| Load | 12.5 KN |
| Thickness | 4mm Wall Thickness |
| Height | 11.8 M |
|---|---|
| Usage | Electrical Power Tower |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa Or 460mpa |
| Load | 50KN |
| Thickness | 6mm Wall Thickness |