| Product Name | Octagonal Or Polygonal Low Voltage Round Tapered Steel Poles |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Steel Hot Dip Galvanized Steel Pole For Transmission Power Distribution 30 - 90FT |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 26m ASTM A123 Octagonal Foot Galvanised Steel Poles For Street / Garden / Square |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 9m 11m 12m Steel Poles Galvanized Steel Pole With Bitumen With Cross Arms |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Poles 6.9kv Power Line Pole / Steel Utility Poles For Mining Industry |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 132kv Power Transmission Distribution Galvanized Steel Pole Design Tower&electrical |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Height | From 6m To 15m |
|---|---|
| Style | Hot Dip Galvanized |
| Standard | ISO9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Steel Terminal Power Pole Galvanized Steel Pole In China |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole 20m Power Pole Distribution Equipment Poles |
|---|---|
| Height | 10m 15m 18m 20m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 16m 13kv Steel Pole Galvanized Steel Pole For Mining Industry |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |