| Product Name | Gr 65 11m 33kv Transmission Line Poles Power Transmission Poles Steel Tubular Pole For Overhead Project |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 132KV 16m Galvanized Steel Pole Steel Tubular Pole For Transmission Line |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 15m 18m Galvanized Steel Electrical Power Pole Bitumen With Cross Arms |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized 11m 33kv Transmission Line Poles With Anti-wind Capacity 36.9m/s For Overhead Project |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 27m Galvanized Metal Power Transmission Poles PowerTransmission Tower Iron Electric Pole |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Height | From 6m To 15m |
|---|---|
| Style | Hot Dip Galvanized |
| Standard | ISO9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 10m HDG Tapered Galvanized Steel Pole For 11kv Power Transmission |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Octagonal Or Polygonal Low Voltage Round Tapered Steel Poles |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Steel Hot Dip Galvanized Steel Pole For Transmission Power Distribution 30 - 90FT |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 26m ASTM A123 Octagonal Foot Galvanised Steel Poles For Street / Garden / Square |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |