| Product Name | Power Transmission Electrical Galvanized Steel Electric Pole In Philippines |
|---|---|
| Height | 16m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Power Transmission Electrical Galvanized Steel Electric Pole In Philippines |
|---|---|
| Height | 16m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Power Transmission Electrical Galvanized Steel Electric Pole In Philippines |
|---|---|
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Shape | Taper Or Polygonal |
| Product Name | Power Transmission Electrical Galvanized Steel Electric Pole In Philippines |
|---|---|
| Height | 16m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | 220kv Galvanized Power Transmission Pole Electric Steel Tubular Tower Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | 11.8m 800 DaN Cameroon Hot Dip Galvanization Steel Power Pole For Electrical Transmission |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | 132kv Power Utility Poles Polygonal Tower Galvanized Steel Electric Pole |
|---|---|
| Load | 25KN |
| Thickness | 5mm |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25ft-70ft |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Life Time | 15years |