| MATERIAL | Q234 Q345 Q460 |
|---|---|
| APPLICATION | POWER TRANSMISSION |
| COLOR | CUSTOMIZED |
| HEIGHT | 25-40ft |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| Product Name | 69KV Q345 NEA Standard Galvanized Electrical Steel Poles For Sale |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Material | Q235 |
| Life Time | 50 Years |
| Wind Speed | 30m/s |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| MATERIAL | Q234 Q345 Q460 |
|---|---|
| APPLICATION | POWER TRANSMISSION |
| COLOR | CUSTOMIZED |
| HEIGHT | 25-40ft |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| MATERIAL | Q235 Q345 Q460 |
|---|---|
| WARRENTY | 15 YEARS |
| VOLTAGE | 10-550KV |
| HEIGHT | 10-80FT |
| COLOE | CUSTOMIZED |
| Name | 12m Africa Untility Poles Galvanized Steel Poles With 3 Levels Of Arms |
|---|---|
| Design | 12m Africa Untility Poles |
| Height | 12m |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 150 250 450 500kg |
| Name | 90FT Foundation Type 2 Segements Polygonal Steel Power Pole Hot - Dip Galvanization |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Color | Customs' Requirement |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Name | Single Circuit 69kv Galvanized Steel Commercial Light Poles 400mm Length Bitumen |
|---|---|
| Height | 20-100ft |
| Thickenss | 2.5mm 3mm 4mm 5mm |
| Design Load | 500-2000kg |
| Port | Always Shanghai |
| Name | Single Circuit 69kv Galvanized Steel Commercial Light Poles 400mm Length Bitumen |
|---|---|
| Height | 20-100ft |
| Thickenss | 2.5mm 3mm 4mm 5mm |
| Design Load | 500-2000kg |
| Port | Always Shanghai |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa 460mpa |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |