| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 30m/s |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Lift Time | 15 Years |
| Name | 86KV Galvanized 11m High Tensile Electrical Power Pole |
|---|---|
| Material | ASTM 572 Grade 50 With Yieled Strength No Less Than 345mpa |
| Type | 86KV Galvanized 11m High Tensile Electrical Power Pole |
| Shape | Octagonal |
| Height | 8-35m |
| Material | ASTM 572 Grade 50 With Yieled Strength No Less Than 345mpa |
|---|---|
| Type | Galvanized 12.2m High Tensile Electrical Power Pole |
| Shape | Octagonal |
| Height | 8-35m |
| Galvanization Standard | Hot Dip Glavanized Inaccordance With ASTM A123 With Thickness ≥ 86μm |
| Material | 69KV 133KV 220KV Medium Voltage Electrical Power Transmission Poles For Distribution Line |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Welding | AWS D1.1 |
| Product Name | Electric Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 30m/s |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Lift Time | 15 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 30m/s |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Lift Time | 15 Years |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 69KV 16m |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |