| Height | 10m-25m |
|---|---|
| Material | Gr65 |
| Accessories | Climbing Ladder |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization Bitumen Powder Painting |
| Product Name | 115kv Single-circuit Distribution Steel Galvanized Pole With Foundations |
|---|---|
| Height | 15m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Height | 10m-25m |
|---|---|
| Material | Gr65 Q345 |
| Accessories | Anchor Bolts Top Cap |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization Bitumen Powder Painting |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 30m/s |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Lift Time | 15 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 30m/s |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Lift Time | 15 Years |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 30m/s |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Lift Time | 15 Years |