| Product Name | Transmission Line 110kv 132kv Towers And Lattice Masts Double Circuit Galvanized Power Poles |
|---|---|
| Height | 15m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Product Name | Galvanized Power Pole, Q235 Steel 6m,10m,12m,15m 20m Electric Power Transmission Power Pole |
|---|---|
| Height | 10m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 15M 6mm Thickness Customized Galvanized Steel Transmission Power Pole |
|---|---|
| Height | 15m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Electric Lattice Masts Steel Pole Galvanized Power Transmission Line Electrical Steel Tubular Tower Pole |
|---|---|
| Height | 15m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa 460mpa |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Product Name | Galvanized Power Pole, Q235 Steel 6m,10m,12m,15m 20m Electric Power Transmission Power Pole |
|---|---|
| Height | 10m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Power Pole, Q235 Steel 6m,10m,12m,15m 20m Electric Power Transmission Power Pole |
|---|---|
| Height | 10m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |