| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Road Lighting |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Painting |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| MATERIAL | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Painting |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Outdoor Lighting |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 160KM/H |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q235 |
| Warranty | 15 Years |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Product Name | 110KV Hot Dip Galvanized Conical Electric Steel Pole For Power Transmission Line |
|---|---|
| Height | 16m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 1/6 Galvanized Steel Pole Steel Galvanized Pole Price Galvanized Polygonal Power Steel Pole |
|---|---|
| Height | 35FT |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Thickness | 2.5mm |
|---|---|
| Arm Length | 1000mm |
| Light Type | Square Light |
| Outreach Type | Single Outreach |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |