| Material | Ivory Coast 200dan 650dan 1000dan Traditional Steel Column For Transmission |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Welding | AWS D1.1 |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| MATERIAL | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Name | 35FT 3mm Philippines NEA Standard Electric Steel Pole Facrory Price |
|---|---|
| Design | One Section |
| Height | 35FT |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 500kg |
| Thickness | 1mm To 30mm |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Style | Galvanization |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |