| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Power Transmission Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Material | Q345 |
|---|---|
| Thickness | 5mm |
| Height | 80FT |
| Welding | AWS D1.1 |
| Treatment Surface | Hot Dip Galvanization |
| MATERIAL | Q235 Q345 GR65 |
|---|---|
| COLOR | ANY |
| LENGTH | AS PER CUSTOMS' REQUESTMENTS |
| SHAPE | ROUND OR POLYGON |
| SURFACE TREAMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| NAME | 25ft -100ft Low Valtage PHILIPPINES Electric Steel Poles With Angle Arms |
|---|---|
| COLOR | ANY |
| LENGTH | 25FT-100FT |
| TEST | LOAD TEST |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |