| Name | 132KV Electrical Power Pole Q345 Bitumen |
|---|---|
| Type | 132KV Electrical Power Pole Q345 Bitumen |
| Material | ASTM 572 Grade 50 With Yieled Strength No Less Than 345mpa |
| Shape | Octagonal |
| Height | 8-45m |
| Model Number | Electric Steel Pole |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Material | Q345,Q235.GR65 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization(ASTM A123) |
| Suit For | Electric Power Transmission And Distribution |
| Model Number | Electric Steel Pole |
|---|---|
| Material | Q345,Q235.GR65 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization(ASTM A123) |
| Component Length | -25mm To 75mm |
| Rated Voltage | 69KV-550KV |
| Product Name | Galvanized Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Or Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Joint Of Poles | Slip Joint |
| Warranty Time | 15 Years |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Certificate | ISO9001/BV/ |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Product Name | 10kV Hot Dip Galvanized Electric Power Transmission Line Tubular Steel Pole |
|---|---|
| Certificate | ISO9001 |
| Warranty Time | 15 Years |
| Tolerance | +/-2% |
| Material | Alloy Steel |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |