| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | 69KV Electrical Power Distribution |
| Quality Control | ISO 9001-2008 |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | HDG |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| MOQ | One 40 HQ Container |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 22kv~550kv |
| Price Term | EXW, FOB |
| Tolerance | +/-2% |
| Model Number | Electric Steel Pole |
|---|---|
| Material | Q345,Q235.GR65 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization(ASTM A123) |
| Component Length | -25mm To 75mm |
| Rated Voltage | 69KV-550KV |
| Model Number | Electric Steel Pole |
|---|---|
| Material | Q345,Q235.GR65 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization(ASTM A123) |
| Component Length | -25mm To 75mm |
| Rated Voltage | 69KV-550KV |
| Application | Electrical Power Transmission |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Shape | Octaginal |
| Feature | 1-50m |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| MOQ | One Container Or Samples |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Price Term | EXW, FOB, CFR Or CIF |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Gr65 Steel Power Pole |
|---|---|
| Certification | ISO9001 / BV / |
| Torlance Of The Dimenstion | +- 2% |
| Flange Size | 450mm |
| Wall Thickness | 3mm |