| Product Name | Galvanized Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Or Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Joint Of Poles | Slip Joint |
| Warranty Time | 15 Years |
| MOQ | One Container Or Samples |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Price Term | EXW, FOB, CFR Or CIF |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 160KM/H |
| Dimenstion Torlance | +- 2% |
| Standard | ISO |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 8M To 25M |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Product Function | Steel Bracket Of Power Line Cables |
| Pole Shape | Conical,Round,Octagonal |
|---|---|
| Thickness | 2.5mm To 5mm |
| Height | 25ft To 90ft |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Pole Shape | Octagonal,Dodecagon,Hexadecagon |
|---|---|
| Height | 25ft To 75ft |
| Surface Treatment | Galvanization Or Butiuem |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | 69KV Electrical Power Distribution |
| Quality Control | ISO 9001-2008 |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | HDG |
| Height | 14M |
|---|---|
| Voltage | 110KV |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa Or 460mpa |
| Load | 5KN Or 2.5KN |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Thickness | 3.5mm Thickness |
|---|---|
| Plant Depth | 2.3m Underground |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Height | 16M |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 14M |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Treatment | Bitumen |