| Feature | 14m Metal Utility Poles Large Bearing Load For Steel Transmission Line |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 3mm 2.75mm |
| Protective Level | IP65 |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
|---|---|
| Surface | Hop Dip Galvanization |
| Thickness | Customized |
| Material | Q345, Gr65, S500 |
| Tolerance | +/-2% |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Applicated To 50cm From The To Pole |
| Packaging Details | as per customer request |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Applicated To 50cm From The To Pole |
| Packaging Details | as per customer request |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 160KM/H |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Design | Customized |
| Material | Q235 |