| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Life Time | 50 Years |
| Design | Customized |
| Warrenty | 15 Years |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Style | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h,30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 14m |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Style | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h,30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
| Product Name | Galvanization Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Dimension Tolerance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |