| Product Name | Multisided Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Standard | ISO |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Electrical Pole |
|---|---|
| Design | Customized |
| Standard | ISO |
| Dimension Tolerance | +- 2% |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Electrical Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Dimension Tolerance | +- 2% |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Design | Customized |
| Application | Power Transmission |
| Dimension Tolerance | +- 2% |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Application | Power Transmission |
| Standard | ISO |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Application | Power Transmission |
| Standard | ISO |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 80FT 90FT 1400kg |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Height | 90FT 100FT |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Philppines,Africa |
| Thickness | 1-30mm |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa 460mpa |
| Height | 6-30m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Philppines,Africa |
| Thickness | 1-30mm |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa 460mpa |
| MATERIAL | GR65 |
|---|---|
| ORIJIN | JIANGSU YIXING |
| WELDING | AWS D1.1 |
| VOLTAGE | 220KV-550KV |
| SHAPE | ROUND,POLYGON |