| Input Voltage(V) | 220V |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Painting |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 9,000pcs Per Month |
| Safty Facor | 1.8 |
| Item Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Lifting System |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 10 -50 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q235 Q345 |
| Anchor Bolts | M12 |
| Product Name | Galvanized Power Pole, Q235 Steel 6m,10m,12m,15m 20m Electric Power Transmission Power Pole |
|---|---|
| Height | 10m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Galvanization | Hot Dip Galvanization |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Airport Lighting |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Standard | ISO |
| Gavanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Airport Lighting |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Standard | ISO |
| Gavanization Standard | ASTM A 123 |