| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Airport Lighting |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Standard | ISO |
| Gavanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Airport Lighting |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Standard | ISO |
| Gavanization Standard | ASTM A 123 |
| Type | S-500MC 11.88m-1100dan Galvanized Steel Poles Utility Pole With France Standard |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 80FT 90FT 138KV |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Item Name | 35m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Double Luminaire Carriage Ring |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 6 To 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 45M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Light Quantity | 64 Lights |
| Headframe | Typical Headframe |
| Pole Shape | Conical |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | High Mast Poles |
|---|---|
| Application | Seaport Lighting |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Product Name | Customized 110KV Polygonal Electric Utility Steel Tubular Poles |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 110kv |
| Treatment | Bitumen |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |