| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Seaport Lighting |
| Standard | ISO |
| Gavanization Standard | ASTM A 123 |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | 40m Powder Coated Square High Mast Pole Including All Lamps For Lighting |
|---|---|
| Style | Galvanized |
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Height | From 20m To 50m |
| Light Extension | Up To 30000 ㎡ |
| Product Name | Galvanized Steel Poles |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Lift Time | 15 Years |
| Corrosion | Anti-corrosion |
| Type | Metal Octagonal Shape Electrical Steel Power Pole Parts With Bitumen Treatment |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Product Name | 25m Height 8mm Thickness Shopping Mall High Mast Pole With Lifting System |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanization |
| Warrenty | 15 Years |
| Lift Time | 50 Years |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| MATERIAL | Q234 Q345 Q460 |
|---|---|
| APPLICATION | POWER TRANSMISSION |
| COLOR | CUSTOMIZED |
| HEIGHT | 25-40ft |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| Product Name | High Mast Poles |
|---|---|
| Application | Plaza Lighting |
| Wind Speed | 30m/s |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Style | Galvanized |
|---|---|
| Suit For | Airport, Seaport, Plaza, Stadium, Square, Highway, Street Way |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |