| Thickness | 1mm To 30mm |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| MOQ | One Container Or Samples |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Price Term | EXW, FOB, CFR Or CIF |
| Tolerance | +/-2% |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| Height | 5m 6m |
| Electroshock Resistant Protective Grade | Grade Ⅰ |
| The Casing Anti-corrosion Performance | Class Ⅱ |
| Working Atmosphere Of Lighting Fixture | -35 °C~+45 °C |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Single Circuit |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization,bitumen |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Power Line |
| Design | Customized |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Galvanization Thickness | Average Not Less Than 86um |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Power Line |
| Design | Customized |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Galvanization Thickness | Average Not Less Than 86um |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Single Circuit |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization,bitumen |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |