| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Anti Corrosion Tubular Steel Pole |
|---|---|
| Power | 10 KV ~ 550 KV |
| Torlance Of The Dimenstion | +- 2% |
| Flange Size | 450mm |
| Certification | ISO9001 / BV / |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 30m/s |
| Welding Standard | AWS D 1.1 /BS EN 1011-1,BS EN 1011-2 |
| Design | Customized |
| Material | Q345 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Painting |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Wall Thickness | 1-36mm |
| Waranty Time | 15 Years |
| MATERIAL | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 1-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Thickness | 1mm To 30mm |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |