| Product Name | Mono Pole Tower |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Warranty | 15 Years |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Material | Gr65 |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal,Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |