| MATERIAL | GR65 |
|---|---|
| ORIJIN | JIANGSU YIXING |
| WELDING | AWS D1.1 |
| VOLTAGE | 220KV-550KV |
| SHAPE | ROUND,POLYGON |
| Name | Polygonal 80ft 69kv Electricity Steel Utility Pole With Mast Galvanized Structure |
|---|---|
| Design | 80FT |
| Height | 80FT |
| Thickenss | 4mm 5mm |
| Design Load | The Multidirectional Stress |
| TYPE | HIGH VOLTAGE |
|---|---|
| VOLTAGE | 220-500KV |
| MATERIAL | GR65 |
| WARRENTLY | 15YEARS |
| LIFETIME | 50 YEARS |
| Name | 27m Flange Type Philippines NGCP Traditional Electric Mono Pole Tower |
|---|---|
| Design | 27m Flange |
| Height | 27m |
| Thickenss | 10mm 12mm 14mm |
| Design Load | The Multidirectional Stress |
| Product Name | Antenna Tower Telecommunication Steel Mono Pole Tower Designed As Pine Tree |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Steel Mono Pole |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Mono Pole Tower |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Painting |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Product Name | Mono Pole Tower |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Painting |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Product Name | Mono Pole Tower |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Product Name | Antenna Tower Telecommunication Steel Mono Pole Tower Designed As Pine Tree |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |