| Product Name | 36M Steel Microwave Communication Telecommunic Tower For Mobile Transmission Line |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | 100m Philippines Guyed Antenna Self Supporting Lattice Tower |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Steel Mono Pole |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | 36M Steel Microwave Communication Telecommunic Tower For Mobile Transmission Line |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Antenna Tower Telecommunication Steel Mono Pole Tower Designed As Pine Tree |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Mono Pole Tower |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Design | Customized |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 /BS EN 1011-1,BS EN 1011-2 |
| Product Name | Mono Pole Tower |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Warranty | 15 Years |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Mono Pole Tower |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Warranty | 15 Years |
| Life Time | 50 Years |
| Name | 60FT 65FT 75FT Galvanized Octagonal Outdoor Monopole Cell Tower Communication Distribution With Minimium Galvanization 85um |
|---|---|
| Design | 9m 3.8mm |
| Height | 6-40m |
| Thickenss | 2.5mm-40mm |
| Design Load | 2KN-100KN |