| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Park Lighting |
| Wind Speed | 33m/s |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Item Name | 35M HDG 400W HPS High Mast Pole Tower Octagonal Shape With Metal Hallide Lighting |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | Street Light Poles |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q235 |
| Warranty Time | 15 Years |
| Dimenstion Torlance | +- 2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Product Name | High Mast Tower |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Torlance Of Dimenstion | +-0.02 |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 36 Mm |
| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Wind Speed | 30m/s |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Product Name | Antenna Tower Telecommunication Steel Mono Pole Tower Designed As Pine Tree |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Antenna Tower Telecommunication Steel Mono Pole Tower Designed As Pine Tree |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | 10KV ~ 500KV HDG Electric Steel Tubular Pole For Power Transmission Line |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 12m |
| Voltage | 10KV ~ 500KV |
| Treatment | Galvanization |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |