| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Product Name | Single Circuit 69kv Galvanized Steel Tubular Pole With 200mm Length Bitumen |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 69kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Single Circuit 69kv Galvanized Steel Tubular Pole With 200mm Length Bitumen |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 69kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | 10m HDG Tapered Galvanized Steel Pole For 11kv Power Transmission |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Height | 10m-25m |
|---|---|
| Material | Gr65 Q345 |
| Accessories | Anchor Bolts Top Cap |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization Bitumen Powder Painting |
| Product Name | Steel Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Color | Optional |
| Thickness | 3-10mm |
| Product Name | Electric Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| MATERIAL | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Product Name | 10KV ~ 500KV HDG Electric Steel Tubular Pole For Power Transmission Line |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 12m |
| Voltage | 10KV ~ 500KV |
| Treatment | Galvanization |
| Product Name | Steel Electric Power Poles |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Surface Treatment | HDG Powder Coating |
| Certificate | ISO |
| Thickness | 6mm |