| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Surgace Treatment | Galvanization And Bitumen |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolerance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
| Length | 75ft |
|---|---|
| Thickness | 4mm |
| Material | Q235 |
| Design | Against 8 Grade Eartnquake |
| Welding | AWS D1.1 |
| Welding Standard | AWS ( American Welding Society ) D 1.1 With Penatration Rate No Less Than 80%-100% |
|---|---|
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 2.75*127*248*10670mm Gr,345 Mpa HDG Steel Power Poles ,monopoles With AWS D1.1 For The Philippiness |
| Material | High Strength Low Alloy Structural Steels |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Surgace Treatment | Galvanization And Bitumen |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolerance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
| Surgace Treatment | Galvanization And Bitumen |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolerance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
| Matrial | ASTM A36 |
|---|---|
| Color | As Customs' Requests |
| Length | 24379mm |
| Thickness | 5mm |
| Surface | Hot Dip Galvanization |
| Material | Gr.65 |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Hip Galvanization |
| Galvanization Standard | ASTMA123 |
| Welding Standard | AWS D.1.1 |
| Shape | 8side |
| Application | HIGHWAY |
|---|---|
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |
| Lamp Power | 20-400w |
| Cerfication | ISO9001:2015 |
| Warrenty | 15 Years |