| Height | 11m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Wind Speed | 160km/h |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Wind Speed | 160km/h |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Wind Speed | 160km/h |
| Application | HIGHWAY |
|---|---|
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |
| Lamp Power | 20-400w |
| Cerfication | ISO9001:2015 |
| Warrenty | 15 Years |
| Application | HIGHWAY |
|---|---|
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |
| Lamp Power | 20-400w |
| Cerfication | ISO9001:2015 |
| Warrenty | 15 Years |
| Rated Current | 220KV |
|---|---|
| Rated Voltage | 10kv-138kv |
| Material | Gr.65 |
| Surface Treatment | Hot Hip Galvanization |
| Galvanization Standard | ASTMA123 |
| Product Name | Mono Pole Tower |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Section | Three Sections |
| Height | 15m To 65m |
| Welding Standard | AWS D 1.1 /BS EN 1011-1,BS EN 1011-2 |
| Length | 12m |
|---|---|
| Load Capacity | 850Dan |
| Safety Factor | 1.0 |
| Rated Current | 220KV |
| Rated Voltage | 69KV |
| Product Name | Mono Pole Tower |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Section | Three Sections |
| Height | 15m To 65m |
| Welding Standard | AWS D 1.1 /BS EN 1011-1,BS EN 1011-2 |