| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 9m Class5 Class6 Electrical Power Pole Hot Dip Galvanized Steel For Distribution |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Model Number | Electric Steel Pole |
|---|---|
| Galvanization Standard | NFA91121 |
| Material | Q345,Q235.GR65 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization(ASTM A123) |
| Component Length | -25mm To 75mm |
| Welding | AWS D1.1 |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Delivery | 20-30 Days |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Brand Name | MilkyWay |
| Welding | AWS D1.1 |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Delivery | 20-30 Days |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Brand Name | MilkyWay |
| Product Name | Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Welding Standard | AWSD 1.1 |
| Material | Q345 |
| Wall Thickness | 3mm |
| Warranty | 15 Years |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | 69KV Electrical Power Distribution |
| Quality Control | ISO 9001-2008 |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | HDG |
| Product Name | Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Welding Standard | AWSD 1.1 |
| Material | Q235 |
| Flange Size | 450mm |
| Wall Thickness | 3mm |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |