| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 69KV 16m |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | 25-90ft Galvanized Utility Pole Steel Electric Pole |
| Height | 65FT 70FT 75FT 80FT |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Applicated To 50cm From The To Pole |
| Packaging Details | as per customer request |
| Product Name | 110KV 25M |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | 110KV 25M |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 24m 32m Height |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Product Code | Glanvanized Electric Power Pole |
|---|---|
| Usage | 132kv Transmission Line |
| Height | 27M To 45M |
| Voltage | 10kv To 400kv |
| Product Function | Steel Bracket Of Power Line Cables |
| Thickness | 3.5mm Thickness |
|---|---|
| Plant Depth | 2.3m Underground |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Height | 16M |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Thickness | 3.5mm Thickness |
|---|---|
| Plant Depth | 2.3m Underground |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Height | 16M |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Design | Customized Or Standard Design |
| Dimension Tolerance | +- 2% |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Product Function | Steel Bracket Of Power Line Cables |