| Height | 15m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Bangladesh |
| Thickness | 4mm/5mm |
| Material | GR65 Yeild Strength Not Less Than 460mpa |
| Height | 15m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Bangladesh |
| Thickness | 4mm/5mm |
| Material | GR65 Yeild Strength Not Less Than 460mpa |
| Material | Q235 Q345 Gr65 |
|---|---|
| Height | 60ft |
| Thickness | 5mm |
| Voltage | 69kv-550kv |
| Welding | Aws D1.1 |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Street Way,highway,airport,Stadium |
| Shape | Round,Conical,Octagonal |
| Height | 4M-30M |
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Product Name | High Mast Light Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Tolerance | +/-2% |
| Lift Time | 50 Years |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Application | Street Way,highway,airport,Stadium |
|---|---|
| Shape | Round,Conical,Octagonal |
| Height | 4M-30M |
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| MATERIAL | Q345 |
|---|---|
| LENGTH | 45FT |
| THICKNESS | 3MM |
| Wind Speed | 30M/S |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |
| MATERIAL | GR65 |
|---|---|
| ORIJIN | JIANGSU YIXING |
| WELDING | AWS D1.1 |
| VOLTAGE | 220KV-550KV |
| SHAPE | ROUND,POLYGON |
| Name | Flange Type Customized 100 FT Galvanized Mono Pole Tower For Communication Distribution |
|---|---|
| Design | 100ft Flange Type 3 Sections |
| Height | 100FT |
| Thickenss | 6mm 8mm10mm |
| Design Load | The Multidirectional Stress |