| Type | 33kv 10m Transmission Line Steel Power Pole Electrical Power Pole For Steel Pole Tower |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Type | Transmission Line Hot Rolled Coil Steel Power Pole 33kv 10m Electric Utility Poles |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Type | Transmission Line Hot Dip Galvanized Steel Power Pole 33kv 10m Electric Utility Poles |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Product Name | 12m Hot Dip Galvanization,double Circuit Steel Power Pole For Electrical Transmission |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Type | Hot Dip Galvanized Steel Power Pole 33kv 10m Electric Utility Poles For Transmission Line |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Name | 132KV 15m Transmission Electrical Steel Power Pole Hot Dip Glavanized For The Aferica |
|---|---|
| Type | 132KV 15m Transmission Electrical Steel Power Pole |
| Material | ASTM 572 Grade 50 With Yieled Strength No Less Than 345mpa |
| Shape | Octagonal |
| Height | 8-45m |
| Product Name | Electric Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Material | ASTM A572 GR50 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Electric Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Type | 10M 33kv Transmission Line Electrical Steel Power Pole For Transmission Line |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |