| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Thickness | 1mm To 30mm |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal,Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Application | Power Transmission |
|---|---|
| Material | Steel,GR65,With Miminum Yield Strength 460mpa |
| Surface Treatment | Hot Hip Galvanization |
| Galvanization Standard | ASTMA123 |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Steel,GR65,With Miminum Yield Strength 460mpa |
|---|---|
| Color | Customised |
| Surface Treatment | Hot Hip Galvanization |
| Galvanization Standard | ASTMA123 |
| Warranty | 15years |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Round |
| Package | Nude |
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Electric Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission Line |
| Height | 3m-50m |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |