| Item Name | 20M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Lifting System |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 10 -50 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 50FT 500W LED High Mast Pole Round Shape With External Caged Ladder |
|---|---|
| Section | One To Four Sections |
| Section Thickness | 4mm,6mm,8mm Or Custom Design |
| Pole Typement | Platform With Protection |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 25M High Mast Pole |
|---|---|
| Material | S355JR |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Operate Type | Electric Rasing System |
| Surface Finished | Galvanization |
| MATRERIAL | Q235,Q345,GR65 |
|---|---|
| LENGTH | 6M-15M |
| POWER | 10 KV ~550 KV |
| APPLICATION | LIGHTNING |
| Working Atmosphere Of Lighting Fixture | -35 °C~+45 °C |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | Galvanized Octagonal Pole High Mast Pole Single Double Or Triple Arm For Stadium |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |