| Item Name | 40m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | 300kg Rasing System |
| Load Light Weight | 15kg |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Powder Coating |
| Product Name | Hot Dip Galvanized High Mast Pole With Lifting System For Airport Lighting |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Power | 400w-5000w |
| Height | From 20m To 50m |
| Light Extension | Up To 30000 ㎡ |
| Product Name | 25m Height 8mm Thickness Shopping Mall High Mast Pole With Lifting System |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanization |
| Warrenty | 15 Years |
| Lift Time | 50 Years |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Seaport Lighting |
| Standard | ISO |
| Gavanization Standard | ASTM A 123 |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Airport Lighting |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Painting |
| Tolerance | +/-2% |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Tapered 30m Q345 High Mast Pole With Lifting System |
|---|---|
| Style | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Height | From 20m To 50m |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Product Name | High Mast Poles |
|---|---|
| Application | Seaport Lighting |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Product Name | 25m Polygonal High Mast Pole For Parking Light With Lifting System |
|---|---|
| Surface | Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | 25m Powder Coating Sports Center High Mast Pole Lighting With Lifting System |
|---|---|
| Thickness | 6mm8mm |
| Power | 500W LED |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |