| Type | Hot Dip Galvanized Steel Power Pole 33kv 10m Electric Utility Poles For Transmission Line |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Name | 132KV High Voltage 15m~30m Hot Dip Glavanized Transmission Electrical Steel Power Pole |
|---|---|
| Type | 132KV High Voltage 15m~30m Hot Dip Glavanized Transmission Electrical Steel Power Pole |
| Material | ASTM 572 Grade 60 With Yieled Strength No Less Than 460mpa |
| Shape | Octagonal |
| Height | 15~30m |
| Feature | 20-90ft |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Type | Metal Steel Electrical Steel Power Pole Metal Power Poles For 10M 33kv Transmission Line |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Feature | 35ft |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Thickness | 3.8mm 7.2mm |
|---|---|
| Pole Shape | Round, Conical, Octagonal, Square, Mid Hinged, Polygonal Shafts |
| Color | White ,silver |
| Product Name | 3.8mm 7.2mm 9m 11m Malaysia Hop Dip Galvanzation Steel Electric Poles With FRP |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Height | 8M |
|---|---|
| Voltage | Low Voltage |
| Minimum Yield Strength | Q345 345mpa |
| Shape | Octagonal Or Customer Design |
| Connection Type | Burial Or Flange Type |
| Height | 14.5m |
|---|---|
| Pole Shape | Tapered |
| Thickness | 3mm Or More |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Height | From 6m To 15m |
|---|---|
| Style | Hot Dip Galvanized |
| Standard | ISO9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |